25 stycznia 2016

Lustereczko, lustereczko...

Niezbędne dla każdej kobiety, ale też i dla domu.
 
Zwierciadło ma bowiem więcej funkcji, niż tylko potwierdzenie, że właścicielka jest najpiękniejsza na świecie.
 
Może zastąpić obraz, a co więcej - optycznie powiększyć dane pomieszczenie.
 
Może służyć do wprowadzenia gry świateł wewnątrz, ma swoją także swoją funkcję w feng shui. Niestety na temat lustra w feng shui jest tyle opinii, że nie czuję się na siłach, aby móc Wam polecić konkretne rozwiązanie. Znawcy tematu z pewnością mają tu więcej do powiedzenia, dlatego też zapraszam do wyrażania swoich poglądów.
 


 
Lustro jest jednym z najstarszych wynalazków ludzkiej cywilizacji. Dlatego też nie będę zbytnio odkrywcza w niniejszym poście. Chciałabym Wam jednak zaprezentować, w jak różnej formie i sposobie można wykorzystać zwierciadła w domu. Może akurat znajdziecie inspirację dla siebie. A wszystko to - znalezione na Pintereście.
 

  
Coraz popularniejsze jest także lustro na ogrodzie. W skrajnych przypadkach może być jednak niebezpieczne dla otoczenia (odbicie światła, złudzenie dla ptaków, a nawet ludzi) - dlatego jego zastosowanie należy bardzo dokładnie przemyśleć. A co można z niego zrobić - przykład poniżej:

Na zakończenie oczywista oczywistość: Odpowiednio dobrane, w odpowiednim miejscu, lustro może sprawić, że nasz dom będzie zupełnie inny.
Sama się o tym przekonałam podczas urządzania wiatrołapu:5 komentarzy:

 1. taka lustrzana ścian aw łazience wygląda fenomenalnie, ale funkcjonalne to ona raczej nie jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobną, pomimo właśnie takich obaw, i na szczęście nie jest tak źle, jak to się może wydawać. U nas lustro jest od blatu aż po sufit i stoi przed nim umywalka. Czasem owszem się pochlapie, ale przetarcie dodatkowo raz w tygodniu to nie jest taki problem (nie jest potrzebne, aby myć całe lustro od razu).

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam duże lustra ! Marzy mi się lustro oprawione w gruba ramę z surowego drewna, oparte o ścianę ;) Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też uwielbiam ogromne lustra, zwłaszcza w łazienkach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie zupełnie oczarowały "lustrzane kule" . Nawet nie sądziłam, że w taki wielu przypadkach lustro może świetnie sprawdzić się jako niebanalny dodatek. Zwykle traktujemy je wyłącznie jako obowiązkowy element wystroju łazienki czy przedpokoju, a jednak lustra są zupełnie niedoceniane.

  OdpowiedzUsuń