25 listopada 2014

Aranżacja salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jaki zatem powinien być?

Wikipedia wskazuje, że salon to  duże, najczęściej reprezentacyjne pomieszczenie. Co więcej - jest on najczęściej usytuowany w centralnej, lub wyróżniającej się w inny sposób, części budowli, obogatym wystroju architektonicznym z przeznaczeniem dla przyjmowania gości oraz odbywania uroczystości domowych.

Jest to zatem wyjątkowe miejsce, które powinno robić jak najlepsze wrażenie na gościach, a jednocześnie sprawiać, że sami będziemy chcieli tam przebywać. Ponadto powinien wiernie oddawać charakter domu i jego domowników.

Osobiście uważam, że salon powinien być jednym z najbardziej doświetlonych pomieszczeń. Era mieszkania w jaskiniach jest bowiem daleko za nami. Niepodważalnym atutem będzie piękny widok rozpościerający się za oknem. 


Niestety, jeżeli nie mieszka się nad morzem lub w górach, piękny widok za oknem trudniej uzyskać. Temat może jednak uratować ogród, lub nawet balkon. 


 


Z kolei, gdy nie mamy takiej możliwości, pozostają nam obrazy na ścianach i roślinność wewnątrz domu.Mój wymarzony salon (który jeszcze nie powstał ;) ) jest pomieszczeniem eleganckim, minimalistycznym, stosunkowo nowoczesnym a przy tym wszystkim jednocześnie przytulnym. 

Poniżej jeszcze parę inspiracji dla poszczególnych elementów salonu:8 komentarzy:

 1. Przepiękne wnętrza. Stolik z pnia brzozy ujął mnie bez reszty. Świetne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne zdjęcie numer jeden. Ciekawa i trochę złożona bryła tego salonu, ale dzięki takiemu podziałowi w lecie można wypoczywać na świeżym powietrzu, nie wstając od telewizora. Przyjemne zacienione miejsce, które łączy salon i taras jest strzałem w 10. Jeśli będę budował dom, to taka aranżacja znajdzie u mnie miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Aranżację najrozsądniej jest powierzyć profesjonalistom...

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że w przypadku tego przeszklonego salonu warto byłoby zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych. Zautomatyzować je można z pomocą tego sterownika: https://interblue.pl/sterownik-rolet,c,169/

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie takie mieszkanie bardzo mi się podoba. Ciekawe, czy coś podobnego można stworzyć we wnętrzach, a konkretnie w mieszkaniach, które oferuje deweloper https://vantage-sa.pl/atrakcyjne-nieruchomosci-wroclaw/ Takie mieszkanie w połączeniu z lokalizacją i Wrocławiem byłoby spełnieniem moim wszystkich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też przymierzam się do aranżacji salonu i koniecznie musi znaleźć się tam kominek. Nie mam jeszcze konkretnej koncepcji, na razie szukam pomysłu ;) Oglądałem już różne wkłady kominkowe, ale jeszcze nie wiem na jaki model się zdecyduję. Dużą rolę będzie grać cena, a te są różne

  OdpowiedzUsuń
 7. Ważna jest też odpowiednia wersalka, która może być dodatkową ozdobą salonu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Duży, przestronny salon to marzenie niejednej osoby. W takim wnętrzu, bez trudu można umieścić obszerną narożną kanapę, która stanie się centrum spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Do tego niski stolik lub ława, na której można postawić aromatyczną kawę.

  OdpowiedzUsuń