25 listopada 2014

Aranżacja salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu. Jaki zatem powinien być?

Wikipedia wskazuje, że salon to  duże, najczęściej reprezentacyjne pomieszczenie. Co więcej - jest on najczęściej usytuowany w centralnej, lub wyróżniającej się w inny sposób, części budowli, obogatym wystroju architektonicznym z przeznaczeniem dla przyjmowania gości oraz odbywania uroczystości domowych.

Jest to zatem wyjątkowe miejsce, które powinno robić jak najlepsze wrażenie na gościach, a jednocześnie sprawiać, że sami będziemy chcieli tam przebywać. Ponadto powinien wiernie oddawać charakter domu i jego domowników.

Osobiście uważam, że salon powinien być jednym z najbardziej doświetlonych pomieszczeń. Era mieszkania w jaskiniach jest bowiem daleko za nami. Niepodważalnym atutem będzie piękny widok rozpościerający się za oknem. 


Niestety, jeżeli nie mieszka się nad morzem lub w górach, piękny widok za oknem trudniej uzyskać. Temat może jednak uratować ogród, lub nawet balkon. 


 


Z kolei, gdy nie mamy takiej możliwości, pozostają nam obrazy na ścianach i roślinność wewnątrz domu.Mój wymarzony salon (który jeszcze nie powstał ;) ) jest pomieszczeniem eleganckim, minimalistycznym, stosunkowo nowoczesnym a przy tym wszystkim jednocześnie przytulnym. 

Poniżej jeszcze parę inspiracji dla poszczególnych elementów salonu:2 komentarze:

  1. Przepiękne wnętrza. Stolik z pnia brzozy ujął mnie bez reszty. Świetne zdjęcia

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajne zdjęcie numer jeden. Ciekawa i trochę złożona bryła tego salonu, ale dzięki takiemu podziałowi w lecie można wypoczywać na świeżym powietrzu, nie wstając od telewizora. Przyjemne zacienione miejsce, które łączy salon i taras jest strzałem w 10. Jeśli będę budował dom, to taka aranżacja znajdzie u mnie miejsce.

    OdpowiedzUsuń